Archivo: Noticias

Cartel_inicio_matr_cula_ (1)

ABERTO PLAZO DE MATRÍCULA DO CURSO 2.015/16 DA ESCOLA DE MÚSICA DE SILLEDA

By | Noticias | No Comments

Estamos preparando o comezo do novo curso da Escola de Música Municipal de Silleda, no Centro de Silleda.

A partir do luns 31 de Agosto, e ata o luns 21 de Setembro, xa se pode realizar a matrícula do novo curso 2.015/16, tanto para os alumnos do curso pasado como os novos alumnos que queiran comezar.

ABERTO PRAZO DE MATRÍCULA: Do 31 de Agosto ao 21 de Setembro.
CENTRO DE SILLEDA – Casa da Música
Rúa Pontevedra, 4, 36540 Silleda – Teléfono 986 592 004
de 12.30 ás 14.00 h. – 17.00 ás 20.30 h.

ESPECIALIDADES: Bombardino, Saxofón, Piano, Trompa, Oboe, Fagot, Trompeta, Violonchelo, Banda Xuvenil, Linguaxe Musical, Música de Cámara, Armonía e Análise, Contrabaixo, Clarinete, Trombón, Frauta, Coro, Tuba, Gaita, Percusión, Acordeón, Guitarra…

viii_dia_da_musica

VIII DÍA DA MÚSICA

By | Noticias | No Comments

PROGRAMA DE ACTIVIDADES DO VIII DÍA DA MÚSICA 2015 “SUDAMERICASILLEANDO”

10:00 – 11:00 horas.
BATUKADA BRASILEGA a cargo dos alumnos de percusión da EMMS.

11:00 – 12:30 horas.
OBRADOIROS para todas as nenas e nenos de Silleda.

• Taller de vestimenta típica brasileña.
• Taller de construcción de instrumentos tradicionais andinos.
• Olimpiada de xogos tradicionais sudamericanos.
• Ximcana musical.

12:30 – 13:00 horas.
Exhibición de danza venezolana a cargo de ORINOCO DANZA Y TRADICIÓN.

13:00 – 13:30 horas.
Presentación da FESTA DO LACÓN, con degustación servida pola Asociación Amigos do Lacón.

13:30 – 14:00 horas.
Master-class de ZUMBA a cargo de ALBA IGLESIAS.

18:00 – 19:30 horas.
FESTIVAL DE FIN DE CURSO dos alumnos da EMMS.

19:30 – 20:00 horas.
MERENDA para todos os alumnos da EMMS organizada pola ANPA MUSIQUIÑOS.

20:00 – 21:00 horas.
CONCERTO DA BANDA MUNICIPAL DE MÚSICA DE SILLEDA coa colaboración de Artigas Anelo (bandoneón),
Víctor Ordaz (cuatro venezolano), Darío Duarte (arpa paraguaya), Narci Rodríguez (voz)…

21:15 – 21:45 horas.
Exhibición de danza peruana a cargo da asociación MACHU PICCHU.

22:00 – 00:00 horas.
CEA de confraternidade de San Xoan.

00:00 – 00:30 horas.
Espectáculo “ARDE A CARBALLEIRA” (fogata e conxuro da queimada).

00:30 – 01:30 horas.
Actuación musical de LOS TRES SOLES DEL PARAGUAY.

01:30 – … horas.
Fin de festa amenizada por Dj.